PORADNA / TECHNICKÁ PODPORA
Nastavení služeb - www.nastavit.domenu.cz (změny hesel apod.)

Uložení stránek » Časté problémy

Časté problémy

1. Nejde mazat adresář v FTP prostoru

Důvod A - skryté soubory

S největší pravděpodobností máte v FTP prostoru uloženy tzv. skryté soubory. Často je vytvářejí programy jako např. FrontPage. Ty Vám nepůjdou smazat, pokud nebude zapnuté jejich zobrazení. Stejně tak nepůjdou smazat adresáře, v nichž se skryté soubory nacházejí. Pokud Váš FTP program neumí zobrazit a smazat skryté soubory, můžete použít např. bezplatný FTP program Filezilla:

- Program si stáhnětě bezplatně z internetu, např. http://filezilla-project.org/

- Po připojení k serveru zvolte zobrazení skrytých souborů v Menu Server-Vynutit zobrazování skrytých souborů (ve starších verzích programu FileZilla pak menu Zobrazit-Skryté soubory).
- U novějších verzí programu je to Server-Vynutit zobrazování skrytých souborů.
- Nyní se zobrazí skryté soubory (začínají tečkou) a můžete je odmazat.

Důvod B - adresáře/soubory s názvem začínající mezerou

Bohužel některé FTP programy (např. Total Commander, FileZilla ...) mají problém se zobrazením a mazáním adresářů a souborů, jejichž název začíná mezerou. Bohužel v takovém programu zpravidla ani nezjistíte, že název začíná mezerou (zobrazují jej bez mezery). Pro tento případ doporučujeme použít program LeechFTP, který se v tomto směru osvědčil.

2. Ukládané soubory na FTP mají nulovou velikost, nejdou uložit žádné nebo jen větší soubory apod.

Byla dosažena nastavená maximální kapacita Vašeho FTP prostoru. Přihlášením na adresu http://nastavit.domenu.cz můžete zjistit aktuální zaplnění Vašeho prostoru (neplatí pro tarif ZDARMAHOSTING). V případě že to Váš tarif dovoluje, můžete si zde navýšit prostor bezplatně, např. přidělením nevyužitého prostoru nebo na úkor např. e-mailových schránek. Případně požádejte o navýšení tarifu/dokoupení prostoru.

© 1999-2011 Domény s.r.o., ABzone s.r.o.
Kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno.