PORADNA / TECHNICKÁ PODPORA
Nastavení služeb - www.nastavit.domenu.cz (změny hesel apod.)

Uložení stránek » FTP klientem

LeechFTP - doporučovaný postup

Aneb jak nahrát data internetové prezentace pomocí LeechFTP
(pokud nemáte program LeechFTP, stáhněte si jej zde.)

Instalace programu LeechFTP

  • rozbalte stažený program do pomocného adresáře C:/tmp
  • vytvoří se adresář LeechFTP-cz
  • spusťte setup.exe a nainstalujte do C:/Program Files/LeechFTP (C:Program Files (x86)LeechFTP na 64bit verzi Windows)
  • pokud chcete program česky, zkopírujte ještě soubor language.dat z C:/tmp/LeechFTP-cz do C:/Program Files/LeechFTP  (resp do C:Program Files (x86)LeechFTP na 64bit verzi Windows)

Jak tvořit stránky
Než začnete nahrávat musíte mít vytvořenou www prezentaci. Stránka, která se zobrazí při zadání adresy www.vasedomena.cz, se musí jmenovat index.htmindex.html nebo index.php. V názvech souborů nedoporučujeme používat diakritiku, mezery či jiné speciální znaky. Je rovněž dobré používat v názvech souborů pouze malá písmenka.

Nahrání stránek na server
1. Spusťte program LeechFTP


2. Z menu vyberte Soubor > Připojit (nebo klikněte na znak blesku )
 

3. Do okénka pro přihlášení zadejte FTP server, uživatelské jméno (logovací jméno) a heslo podle konfiguračního listu.


4. Při správném zadání všech údajů jste přihlášeni na náš server. V levém okně teď vidíte soubory na svém počítači a vpravo soubory na serveru s Vaší prezentací.


5. Pomocí myši si v obou oknech nalistujte příslušné adresáře (na serveru ftp.abzone.cz musí být prezentace v adresáři web). Pokud ukládáte poprvé, smažte soubor index.html (jedná se o hlášení "doména je zaregistrována").
Současným podržením klávesy CTRL a klikáním na soubory a adresáře vyberte požadované soubory, pravým tlačítkem myši nad některým z označených souborů otevřete nabídku a vyberte Uploadovat.


6. Pokud jsou již na serveru soubory se stejným názvem, musíte potvrdit jejich přepsání a poté se Vaše data nahrají na server a zobrazí se v pravém okně.

ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ:

Problém: Na server se s úspěchem přihlásím. Následně mi ale není vypsán obsah adresáře serveru (program dlouhou dobu čeká), nebo se mi objeví hlášení, že není možno vypsat vzdálený adresář.

Příčina: Je možné, že jste připojeni přes síť, která blokuje určité komunikační porty, které potřebuje protokol FTP. Stává se často na firemních sítích, kde blokují jejich správci. Stejně tak může být ale na vině antivirový software, či ochrana Vašeho PC (tzv. firewall).

Řešení: Přepnutí programu LeechFTP do tzv. pasivního módu. V menu vyberte Soubor - nastavení - firewall - PASV Mode (zaškrtnout). Poté pro jistotu restartujte program a zkuste se připojit znovu. Pokud jsou ve Vaší síti/PC povoleny alespoň základní porty pro komunikaci FTP protokolu, měl by se tím problém vyřešit. V opačném případě požádejte správce své sítě (případně svého poskytovatele připojení) o povolení standardního FTP protokolu.

© Domény s.r.o., ABzone s.r.o.
Kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno.