PORADNA / TECHNICKÁ PODPORA
Nastavení služeb - www.nastavit.domenu.cz (změny hesel apod.)

1.3.2020 výměna (upgrade) mailserveru - AKTUALIZOVÁNO

Update 14h: Od 14h se již kopírují data, zatím vše funkční z původního mailserveru.
Update 16h: Stále běží migrace dat mezi servery bez výpadku služem. Po ukončení spustíme ještě jednu migraci, aby bylo změn co nejméně a výpadek co nejkratší. Předběžně to vypadá, že migrace by mohla doběhnout mezi 17-18h, poté proběhne přepnutí na nový hw/systém.

Očekávaný výpadek bude přibližně 1h (dle rychlosti kopírování dat). Cílem je povýšení kapacity poštovního serveru stejně jako novější verze software (webmail upravený pro mobilní telefony, spamfiltry apod.). E-maily nedoručené během výpadku budou doručeny následně z fronty. Děkujeme za pochopení.

Update 17.30h: Migrace dokončena. Výpadek byl 17.00-17.20h.

Update 18h: Po výměně se vyskytlo několik problémů: Aktuálně usilovně pracujeme na opravě odesílání e-mailů z webmailu. Od 17.20h je nový mailserver plně funkční a přijímá zprávy. Webmail je pro jistotu chvíli deaktivován do vyřešení problému. Příjem pošty přes poštovní programy (protokoly IMAP, POP3) je funkční.

Update 20h: Webmail funkční.

Update 1:45h: Pokračujeme v práci na monitoringu a řešení menších problémů, které se vyskytly (duplicitní výběr zpráv, nepřihlášené složky webmailu).

Update 7h: Do této chvíle byly vyřešeny všechny pozorované problémy. Jmenovitě problém s nepřihlášenými složkami ve webmailu u některých uživatelů. Rovněž by již neměl nastávat duplicitní výběr zpráv, podrobné vysvětlení níže.

Problém s duplikací zpráv: Bohužel přes veškeré testování a snahy se u některých klientů při stahování znovu stahovaly starší zprávy. Podmínkou tohoto chování bylo zapnuté uchovávání zpráv na poštovním serveru a protokol POP3. V principu jde o to, že si poštovní program po výměně serveru stahoval veškeré zprávy, které máte uložené na serveru. Protokolu IMAP ani webmailu se netýká, fyzicky jsou zprávy na serveru pouze jednou. Znovu stažené zprávy si prosím v poštovním programu smažte. Problém se netýká uživatelů, kteří se nepřipojovali pomocí protokolu POP3 v době 1.3.17:20h - 2.3.7:50h. Za tento problém se velmi omlouváme.

Dočasné pozastavení úprav konfigurací: Abychom předešli komplikacím, do vyřešení problémů jsme dočasně pozastavili zakládání/rušení a úpravy konfigurací poštovních schránek. Požadavky z administrace budou zpracovány ihned po odladění.

Děkujeme za pochopení.

© Domény s.r.o., ABzone s.r.o.
Kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno.