PORADNA / TECHNICKÁ PODPORA
Nastavení služeb - www.nastavit.domenu.cz (změny hesel apod.)

18.1. 2022 Výpadek serveru Mars

V nočních hodinách došlo k vážné závadě na hardware serveru Mars. Noční pokus o opravu byl bohužel neúspěšný, probíhá migrace na záložní server, zprovoznění očekáváme v dopoledních hodinách. Velmi se omlouváme.

Update: Migrace dat s kontrolou integrity by měla být dokončena odhadem cca 9.30h

Update: 8.46h Kontrola proběhla rychleji, systém funkční.

Update: 9.01h Systém opět zkolaboval, nadále se řeší. Bude použit záložní server připravený pro tento účel. V tuto chvíli probíhá fyzické přemisťování disků do záložního stroje, synchronizace pole, následovat bude kontrola integrity dat.

Update: 11:46h Systém funkční včetně všech dat z komplet jiného hw (použit pouze nezbytný počet disků z původního). V následujících hodinách bude probíhat synchronizace diskového pole. Část disků byla kompletně odstavena jelikož je podezření, že problém způsobuje některý z původních disků v poli (zkratovávání napájení řadiče, nebo sběrnice). Pole tak bylo na novém hw preventivně nastartováno s minimálním počtem disků. Ostatní disky tak slouží mj. jako rychlá provozní záloha v případě, že by byl problém na některém ze současných disků. Nyní probíhá postupné doplňování ostatních disků v poli a následná synchronizace dat. Očekávaná doba běhu jsou desítky hodin, nicméně provozu serveru jako takového by se již nemělo dotknout (resp.pouze o něco snížený výkon pole, většina přístupů nicméně bude odbavována z cache a nemělo by tak mít výrazný vliv na výkon).

 

Omlouváme se tímto za výpadek a pevně doufáme, že bude již vše v pořádku. Děkujeme za pochopení.

© Domény s.r.o., ABzone s.r.o.
Kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno.