PORADNA / TECHNICKÁ PODPORA
Nastavení služeb - www.nastavit.domenu.cz (změny hesel apod.)

3.6.2011 po 17h - upgrade hardware serveru Saturn, fyzický přesun a změna IP adresy serveru

Na 3.6.2011 je plánován fyzický přesun serveru saturn.abzone.cz, který bude současně spojen s upgradem hardware a změnou IP adresy ze současné 82.208.48.157 na novou 95.80.214.222. Jelikož bude nutné veškerý hardware fyzicky přesunout do jiné lokality, je nutné služby na tomto serveru pozastavit.

Po 17h bude server vypnut a očekávaný převoz do jiné lokality včetně současného upgrade hardware v rámci převozu je očekáván dle aktuální dopravní situace na 1-2h. V průběhu plánovaného výpadku serveru budou změněna nastavení DNS našich zákazníků, aby po spuštění na nové IP adrese provoz služeb bez problému pokračoval.

Naprosté většiny zákazníků, kteří používají standardně naše nameservery se tak kromě výpadku služby webu během fyzického převozu hardware serveru tato akce nijak nedotkne.

Upozornění! Pokud používáte vlastní DNS záznamy s nasměrováním na IP webserveru nebo se připojujete např. FTP klientem přímo na IP adresu namísto jména serveru, nezapomeňte si prosím ideálně v 17h dne 3.6.2011 aktualizovat změnu IP.
V případě nastavení služeb webu u domény jejíž DNS servery máte jinde je ideální postup následující:
1. Pokud to Váš stávající provozovatel DNS serverů povoluje, co nejdříve snižte hodnotu TTL (time-to-live) na co nejnižší hodnotu, např. 2h
2. Dne 3.6.2011 v 17h změňte IP adresu v A záznamu a dejte hodnotu TTL na původní úroveň
Tím zajistíte co nejrychlejší načtení změn.
Podotýkáme však, že v implicitní konfiguraci není třeba jakékoliv změny. Výše uvedené se týká pouze klientů, kteří mají DNS na vlastních serverech, nebo u jiného poskytovatele!

Doba a čas byl zvolen záměrně tak, aby výpadek proběhl mezi denní a večerní špičkou a zároveň aby neprobíhal v noci, kdy většina klientů nebude ochotna/mít možnost přenastavit DNS adresu domény pro směrování na novou IP adresu. U klientů používajících jiné DNS a nemajících např. možnost s předstihem snížit hodnotu TTL a po změně ji opět zvýšit pak během víkendu (kdy je nižší provoz) očekáváme potřebný čas k načtení DNS záznamů těchto klientů ostatními jmennými servery v internetu (tj. obnovu tzv. DNS cache).

Omlouváme se tímto za očekávané omezení služeb.

© 1999-2011 Domény s.r.o., ABzone s.r.o.
Kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno.