PORADNA / TECHNICKÁ PODPORA
Nastavení služeb - www.nastavit.domenu.cz (změny hesel apod.)

14.11.2011 po 16h fyzický přesun a změna IP adresy serveru secure.abzone.cz (mailserver)

Na 14.11.2011 je plánován fyzický přesun serveru secure.abzone.cz, který bude současně spojen s výměnou dosloužilé části hardware a změnou IP adresy ze současné 82.208.48.155 na novou 95.80.214.201. Jelikož bude nutné veškerý hardware fyzicky přesunout do jiné lokality, je nutné služby na tomto serveru pozastavit. 

Po 16h bude server vypnut a očekávaný převoz do jiné lokality včetně současné výměny hardware v rámci převozu je očekáván dle aktuální dopravní situace na 1-2h. V průběhu plánovaného výpadku serveru budou změněna nastavení DNS našich zákazníků, aby po spuštění na nové IP adrese provoz služeb bez problému pokračoval.

Naprosté většiny zákazníků, kteří používají standardně naše nameservery se tak kromě výpadku služby e-mailu během fyzického převozu hardware tato akce nijak nedotkne. Po dobu převozu hardware nebude možné vybírat poštu, zprávy budou doručeny do schránek postupně po obnovení provozu serveru v nové lokalitě.

Upozornění! Pokud používáte vlastní DNS záznamy s nasměrováním na IP adresu serveru nebo se připojujete např. poštovním klientem přímo na IP adresu namísto jména serveru, nezapomeňte si prosím ideálně v 16h dne 14.11.2011 aktualizovat změnu IP.
V případě nastavení služeb u domény jejíž DNS servery máte jinde je ideální postup následující:
1. Pokud to Váš stávající provozovatel DNS serverů povoluje, co nejdříve snižte hodnotu TTL (time-to-live) na co nejnižší hodnotu, např. 2h
2. Dne 14.11.2011 v 16h změňte IP adresu v DNS záznamu a dejte hodnotu TTL na původní úroveň
Tím zajistíte co nejrychlejší načtení změn.

Podotýkáme však, že v implicitní konfiguraci není třeba jakékoliv změny. Výše uvedené se týká pouze klientů, kteří mají DNS na vlastních serverech, nebo u jiného poskytovatele a nesměrují záznamy standardně na název serveru (secure.abzone.cz), nýbrž na IP adresu serveru (82.208.48.155)!

Doba a čas byl zvolen záměrně tak, aby výpadek proběhl mezi denní a večerní špičkou a zároveň aby neprobíhal v noci, kdy většina klientů nebude ochotna/mít možnost přenastavit DNS adresu domény pro směrování na novou IP adresu. U klientů používajících jiné DNS a nemajících např. možnost s předstihem snížit hodnotu TTL a po změně ji opět zvýšit pak díky kratšímu pracovnímu týdnu očekáváme nižší provoz a potřebný čas k načtení DNS záznamů těchto klientů ostatními jmennými servery v internetu (tj. obnovu tzv. DNS cache).

Omlouváme se tímto za očekávané omezení služeb. 

© Domény s.r.o., ABzone s.r.o.
Kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno.