PORADNA / TECHNICKÁ PODPORA
Nastavení služeb - www.nastavit.domenu.cz (změny hesel apod.)

29.2.2012 - Plánovaný upgrade serveru Mars včetně změny IP adresy: Oznámení testovacího období

AKTUALIZOVÁNO: Upgrade je plánován na 20.3. v 15.30h, více informací ZDE.  Konec testovacího období 19.3.2012.


Přesné datum a čas upgrade bude dodatečně upřesněno na těchto stránkách v závislosti na průběhu testovacího období.

Očekávané datum ukončení testování: Minimálně do 12.3.2012 (bude dále upřesněno)

Na polovinu března 2012 je plánován upgrade serveru mars.abzone.cz, který bude spojen mj. s výměnou hardware a se změnou IP adresy z dosavadní 81.0.254.125 na novou 95.80.214.220. Pokud používáte vlastní DNS záznamy s nasměrováním na IP nebo se připojujete např. FTP klientem přímo na IP adresu namísto jména serveru, nezapomeňte si prosím aktualizovat změnu IP. V implicitní konfiguraci však není třeba jakékoliv změny. Změna se netýká klientů, kteří nepoužívají ve stránkách PHP nebo mají nasměrované stránky na jiný webserver.

Doporučujeme tyto informace předat Vašemu webmasterovi (=tvůrci stránek).

Ačkoliv nepředpokládáme vážnější problémy při přechodu na novou verzi, dáváme všem uživatelům možnost si dopředu s dostatečným předstihem odzkoušet funkčnost svých stránek. Pokud na stránkách využíváte jazyk PHP, případně i databázi, můžete si vyzkoušet funkčnost na novém serveru. Stačí si nasměrovat na svém PC soubor hosts na budoucí IP adresu tímto záznamem:
95.80.214.220 www.vasedomena.cz
Podrobný návod k nastavení souboru hosts najdete zde.

Na serveru se aktuálně nachází kopie FTP a databáze z 29.2.2012.
Pro úpravy použijte následující FTP server: newmars.domenu.cz
Uživatelské jméno a heslo použijte stejné, jako je pro přístup na Vaší doménu k lednu 2012 (můžete si nechat znovu zaslat jako zapomenuté heslo na adrese http://nastavit.domenu.cz).

Skripty můžete na testovací adrese libovolně upravovat, poté je však prosím nezapomeňte uložit na aktuální FTP server mars.abzone.cz. V den výměny serveru nebude brán zřetel na testovací prostor, bude použita verze stránek aktuálně uložená na doméně.

Aktuální konfigurace serveru: http://mars.abzone.cz/php.php
Připravovaná konfigurace serveru: http://newmars.abzone.cz/php.php

Upozornujeme na skutečnost, že se jedná pouze o testovací server. Může docházet k menším výpadkům v souvislosti s přípravou serveru na produkční režim.

Co se mění?
PHP4 bude upgradováno na PHP5. Hlavní změnou z uživatelského hlediska bude ukončení podpory PHP4 na tomto serveru a upgrade verzí komponentů, zejména MySQL a Apache. Na serveru Mars jsme jako na jediném z důvodu žádostí některých zákazníků požadujících zpětnou kompatibilitu svých skriptů ponechávali PHP4 ve funkci i po ukončení životnosti poměrně dlouhou dobu. Jelikož však již několik let nejsou vydávány bezpečnostní opravy PHP4, je upgrade nevyhnutelný. Pokud budete potřebovat při ladění zanout PHP chybová hlášení, přidejte na začátek svého PHP skriptu následující:

ini_set('display_errors', "On");
error_reporting(E_ALL);

V souvislosti s kontrolou skriptů též vřele doporučujeme do budoucna své starší skripty koncipovat bez použití globálních proměnných (tzv. register_globals). Na novém serveru bude sice stále možné zapnutí register_globals v administraci, do budoucna je však možné, že tvůrci PHP tuto direktivu zakáží úplně. Přesto pokud používáte ve skriptech globální proměnné, bude převzato jejich nastavení dle současné konfigurace.

PHP již neboběží jako modul Apache, ale jako CGI.  Nově budou na serveru spouštěny procesy přímo pod příslušným FTP uživatelem, nikoliv jako Apache modul PHP. Souborům a adresářům vytvořeným v FTP prostoru pomocí PHP, tedy s vlastnickými právy jinými než FTP uživatel, budou při upgradu změněna vlastnická práva na FTP uživatele. V praxi to znamená mj. odstranění občasných nejasností s vlastnictvím souborů/adresářů a práv přístupu k nim z PHP a zároveň FTP uživatelem. Upozorňujeme na fakt, že soubory vytvořené z PHP se díky změně vlastnictví objeví ve statistice zaplnění FTP prostoru.

SSL certifikáty. Díky jinému nastavení Apache budou muset být modifikovány https:// adresy některých klientů. Příslušné klienty kterých se tato změna bude týkat budeme informovat konkrétním e-mailem.

Aktuální informace budou zveřejňované na adrese http://podpora.domenu.cz v sekci Aktuálně.

Děkujeme, že využíváte našich služeb.
Administrátor serveru mars.abzone.cz

© 1999-2011 Domény s.r.o., ABzone s.r.o.
Kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno.