PORADNA / TECHNICKÁ PODPORA
Nastavení služeb - www.nastavit.domenu.cz (změny hesel apod.)

20.3.2012 po 15.30h - AKTUALIZOVÁNO! Upgrade serveru Mars včetně změny IP adresy serveru

Aktualizováno! Z technických důvodů je upgrade odložen z původního termínu 13.3. na 20.3. ve stejný čas. Děkujeme za pochopení.

20.3.2012 po 15.30h proběhne změna IP adresy serveru mars.abzone.cz, která bude spojena upgradem systému a přesunutím serveru na jiný hardware. Více o podrobnostech upgrade najdete v oznámení z konce února ZDE. Zákazníci, kterých se týká změna verze PHP jazyka a databáze, byli obesláni separátně e-mailem, aby si překontrolovali funkčnost svých skriptů na nové konfiguraci.

POZOR! V průběhu 20.3. bude již probíhat kopírování uživatelských dat. Z toho důvodu bude během dne zakázáno ukládání dat pomocí FTP protokolu, veškeré potřebné změny prosím uložte po ukončení upgrade již na nový server.

Očekávaný harmonogram dne 20.3.2012:

cca 8-15h - V průběhu dne bude probíhat kopírování (mirror) FTP prostorů na nový server. Po započetí kopírování nebude možné na server ukládat data pomocí FTP.

15.30h - dojde k pozastavení služeb webu na "starém" serveru. Dojde k migraci zbývajících rozdílových dat FTP prostorů (typicky data uložená z PHP) a zároveň k migraci aktuálních databázových dat. Zároveň budou všem doménám aktualizovány DNS záznamy na novou IP adresu serveru. Ihned po dokončení migrace zbývajících dat bude spuštěno vše z nového webserveru.

Ukončení migrace dat očekáváme v 16-16.30h podle aktuálního množství rozdílových dat. Upozorňujeme však na skutečnost, že díky změně DNS může i přes předem sníženou hodnotu TTL DNS záznamů dotčených domén trvat určitou dobu (cca 1-2h), než ostatní jmenné servery v internetu začnou doménu směrovat na novou IP adresu.

Upozornění! Pokud používáte vlastní DNS záznamy s nasměrováním na IP webserveru nebo se připojujete např. FTP klientem přímo na IP adresu namísto jména serveru, nezapomeňte si prosím ideálně v 15.30h dne 20.3.2012 aktualizovat změnu IP z dosavadní 81.0.254.125 na novou 95.80.214.220.
V případě nastavení služeb webu u domény jejíž DNS servery máte jinde je ideální postup následující:
1. Pokud to Váš stávající provozovatel DNS serverů povoluje, co nejdříve snižte hodnotu TTL (time-to-live) na co nejnižší hodnotu, např. 2h
2. Dne 20.3.2012 v 15.30h změňte IP adresu v A záznamu a dejte hodnotu TTL na původní úroveň
Tím zajistíte co nejrychlejší načtení změn.
Podotýkáme však, že v implicitní konfiguraci není třeba jakékoliv změny. Výše uvedené se týká pouze klientů, kteří mají DNS na vlastních serverech, nebo u jiného poskytovatele!

Doba a čas byl zvolen záměrně tak, aby výpadek proběhl mezi denní a večerní špičkou a zároveň aby neprobíhal v noci, kdy většina klientů nebude ochotna/mít možnost přenastavit DNS adresu domény pro směrování na novou IP adresu.

Omlouváme se tímto za očekávané omezení služeb.

© Domény s.r.o., ABzone s.r.o.
Kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno.