PORADNA / TECHNICKÁ PODPORA
Nastavení služeb - www.nastavit.domenu.cz (změny hesel apod.)

Nastavení služeb » Domény 3.úrovně

Založení domény 3.úrovně

Pokud potřebujete založit doménu 3.úrovně a tu vysílat z webprostoru domény, musí být splněny tyto dvě podmínky:

 • prezentaci musíte mít na serveru mars.abzone.cz, nebo saturn.abzone.cz (viz konfigurační list-položka FTP server)
 • musíte mít některý z placených tarifů (tj. nikoliv ZDARMAHOSTING)

Pokud máte placený tarif a přesto není Váš FTP server jedním z výše uvedených, kontaktujte nás s dotazem na možnost přesunu na jiný server. Pokud je Vaším tarifem ZDARMAHOSTING, nic Vám samozřejmě nebrání vytvořit si pomocí DNS doménu 3.úrovně, musíte si ji však nasměrovat na vlastní nebo jiný webserver.

Postup:

 1. Přihlašte se pomocí FTP k Vaší doméně a v adresáři web si založte podadresář, který bude shodný s doménou (např. podadresář "franta" pro franta.xyz.cz).
 2. Přihlašte se pomocí FTP hesla na http://nastavit.domenu.cz a klikněte na "Nastavení DNS" a potvrďte Váš souhlas se vstupem do editace. Pro jistotu si před provedením jakýchkoliv změn zapište nebo vytiskněte aktuální nastavení, abyste byli schopni v případě problému uvést nastavení do původního stavu!
  V sekci "CNAME záznamy" by měl být uveden řádek se znaky "www" ve sloupci jméno, např.:
  www - xyz.cz - CNAME - mars.abzone.cz
  Pod tento řádek přidejte stejný, pouze místo www uveďte znak * (hvězdička). Řádek tedy bude vypadat takto:
  * - xyz.cz - CNAME - mars.abzone.cz
  Podotýkáme, že měnit lze pouze první a poslední sloupec (tj. jméno a adresa).
 3. Uložte změny a vyčkejte několik hodin, než se zpracují (cca 12-24h).
 4. Nyní můžete vyzkoušet funkčnost Vaší domény. Zároveň pokud budete chtít další doménu, stačí založit pod FTP stejnojmenný podadresář.

 


Častý dotaz: Funguje mi doména http://franta.xyz.cz, ale nefunguje http://www.franta.xyz.cz
Odpověď: Uvedená doména http://www.franta.xyz.cz již není doménou třetí, nýbrž čtvrté úrovně a neřeší ji proto automatický přepis na serveru. Pokud si přejete zobrazovat i tyto adresy, je možné toho docílit pomocí tzv. mod_rewrite pravidel, které zapíšete do skrytého souboru .htaccess. Z důvodu zamezení zbytečné tvorby duplicitního obsahu doporučujeme použít přesměrování http://www.franta.xyz.cz na http://franta.xyz.cz. Níže uvádíme příklad, jak toho lze docílit, přičemž můžete samozřejmě použít svá vlastní pravidla ať přepisem, nebo přesměrováním.

 1. Otevřete si jakýkoliv plain-text editor (např. Poznámkový blok) a do něj přepište následující obsah, přičemž červené části nahraďte požadovanou subdoménou a vaší doménou. Níže uvedený příklad si můžete rovněž stáhnout zde.
 2. Soubor uložte pod názvem .htaccess (bez přípony) na svůj disk
 3. Přihlašte se u své domény do správy (http://nastavit.domenu.cz) a zapněte si podporu .htaccess. Zhruba do jedné hodiny bude aktivní.
 4. Přihlašte se pomocí FTP do prostoru své domény a nakopírujte do adresáře web Vámi vytvořený soubor .htaccess.
 5. Nezapomeňte prosím přidat do DNS záznam směrující doménu 4.úrovně, v tomto případě tedy např.
  www.franta - xyz.cz - CNAME - mars.abzone.cz
 6. Nyní budete při přístupu na http://www.franta.xyz.cz bude automaticky přesměrováni na http://franta.xyz.cz. Pokud nefunguje, ověřte ve správě domény (viz bod 3 výše) zda je již aktivní podpora .htaccess.
  POZOR! Jelikož jde o velmi citlivou konfiguraci webserveru, v případě překlepu v uvedených pravidlech si můžete znefunkčnit celou doménu! Zpravidla je zobrazeno chybové hlášení "internal server error". V takovém případě stačí opravit nebo smazat uložený soubor .htaccess.

 

© Domény s.r.o., ABzone s.r.o.
Kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno.