PORADNA / TECHNICKÁ PODPORA
Nastavení služeb - www.nastavit.domenu.cz (změny hesel apod.)

Pro webmastery » --PHP:Příklady,řešení » PHP: vytváření PDF

Generování PDF dokumentů z PHP

Pokud potřebujete ve svých skriptech generovat PDF soubory (např. faktury pro tisk), v PHP použijeme pro tento účel produkt mPDF. Níže uvedený postup byl odzkoušen ve verzi mPDF 4.5 na serverech saturn.abzone.cz a mars.abzone.cz (v tarifech s podporou PHP, tj. MAILHOSTING, WEBHOSTING a KOMPLET).

Důležité upozornění! Naše společnost není autorem zmíněné PHP aplikace. Jedná se o soubor skriptů, které jsou k dispozici od autorů bezplatně. Z toho důvodu není v našich možnostech poskytovat v ceně hostingového programu bezplatnou pomoc s instalací a provozem této aplikace.

Instalace je velmi jednoduchá:

1. Stáhněte si ze stránek https://github.com/mpdf/mpdf aktuální verzi mPDF. Odzkoušený postup je pro verzi 4.5, proto pokud byste měli problém s provozem případné novější verze, stáhněte si prosím verzi 4.5 z našeho serveru zde.

2. Rozbalte ZIP soubor a všechny soubory uložte pomocí FTP do příslušného adresáře Vaší domény. V našem příkladu uložíme do adresáře web/MPDF45.

3. Pro správnou funkci změňte pomocí FTP programu práva adresářů tmp a graph_cache pro zápis (777).

4. Otevřete v internetovém prohlížeči adresář examples, v našem případě by se jednalo o http://vasedomena.xx/MPDF45/examples

5. Program podporuje i české znaky. Pokud jste v bodě 1 stáhli instalaci z našeho serveru, byl do instalačního adresáře přidán ještě jednoduchý příkladový soubor cestina.php, který generuje PDF s českými znaky. Pro jeho zobrazení pak zadejte http://vasedomena.xx/MPDF45/examples/cestina.php.

© Domény s.r.o., ABzone s.r.o.
Kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno.