PORADNA / TECHNICKÁ PODPORA
Nastavení služeb - www.nastavit.domenu.cz (změny hesel apod.)

Nastavení pošty » Mozilla Thunderbird

Mozilla Thunderbird

Pokud používáte jako poštovní program bezplatný Mozilla Thunderbird, poštu nastavíte následovně (psáno pro verzi 13.0.1, poslední kontrola pro verzi 45.0, návod stále platný):

Poštovní program je bezplatně ke stažení pro několik operačních systémů např. z thunderbird.mozilla.cz

  1. V menu zvolte Nástroje - Nastavení účtu.
  2. Klikněte na Akce účtu - Přidat poštovní účet.
  3. Zadejte své jméno (např. Jan Novák) a e-mailovou adresu + heslo (viz. Potvrzení o provozu domény sloupec schránka, tj. například schránka novak@mojedomena.cz). Ponechte zaškrtnuté pamatovat si heslo. Potvrďte stiskem Pokračovat.
  4. Bude Vám pravděpodobně zahlášeno varování "Aplikaci Thunderbird se nepodařilo nalézt nastavení vašeho poštovního účtu" a zobrazí se tabulka pro ruční nastavení. Zde zvolte:
    Příchozí: POP3, název serveru: mail.abzone.cz (port: auto, ssl: autodetekce, autentizace:autodetekce)
    Odchozí: SMTP, název serveru: smtp.abzone.cz (port: 587, zabezpečení spojení: STARTLS, způsob autentizace: "Heslo, zabezpečený přenos", uživatelské jméno stejné jako u POP3. Nebo použiteje smtp od svého poskytovatele připojení, např. smtp.t-email.cz. Seznam serverů nejčastějších českých poskytovatelů připojení je uveden v článku zde.
  5. Uživatelské jméno: ---viz konfigurační list---  (vyplňte z potvrzení o provozu domény, je uvedeno ve sloupci "uživatelské jméno")
  6. Klikněte na znovu otestovat. Po úspěšném výsledku klikněte na vytvořit účet.

© Domény s.r.o., ABzone s.r.o.
Kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno.