PORADNA / TECHNICKÁ PODPORA
Nastavení služeb - www.nastavit.domenu.cz (změny hesel apod.)

Časté problémy » Nevyžádaná pošta

Blokování nevyžádané pošty

Blokování nevyžádané pošty (SPAMu) provádíme přímo na poštovním serveru (u nás) a/nebo na straně poštovního klienta, resp. Vašeho poštovního programu (níže je popisováno nastavení pro Mozilla Thunderbird-doporučeno, nebo Outlook Express). V praxi se mnohdy používají obě varianty současně.

Nejúčinější ochrana
100% ochrana proti nevyžádané poště bohužel zatím neexistuje, dá se však již naštěstí s velkou úspěšností potlačovat. V tomto směru doporučujeme použití poštovního programu Mozilla Thunderbird, který obsahuje algoritmy pro odstraňování nevyžádané pošty. Jejich důležitou vlastností je, že program se stále učí tím, jak ve své doručené poště označujete zprávy jako nevyžádané (a naopak). Daří se tím eliminovat většinu nevyžádané pošty. Program který s Vámi bude komunikovat česky si můžete bezplatně stáhnout a nainstalovat z adresy http://thunderbird.czilla.cz/. Po úspěšné instalaci a nastavení programu si aktivujte filtr nevyžádané poště v menu Nástroje-Nastavení nevyžádané pošty, záložka Adaptivní filtry-povolit kontrolu na nevyžádanou poštu. Dále již postupujte podle návodu k programu.

Poznámka: Antispamový filtr na serveru je nastaven na "menší přísnost", tj. propustí více SPAMu. Je to z toho důvodu, aby nedocházelo k odstraňování žádoucích zpráv.

Postup, který Vám pomůže s bojem proti SPAMu:
1.
Vřele doporučujeme vypnutí e-mailového koše, pokud ho máte zapnutý (jedná se o situaci, kdy "cokoliv"@vasedomena směruje do nastavené schránky). Rozesílatel nevyžádané pošty zkouší nejčastější kombinace typu info@vasedomena, support@vasedomena apod. Vypnutím e-mailového koše tak eliminujete velký počet takto "naslepo" posílaných zpráv. Zda máte e-mailový koš zapnutý či nikoliv nejlépe zjistíte na stránce pro nastavení (http://nastavit.domenu.cz).

2. Zapněte ve své schránce SPAM filtr na poštovním serveru.

3. Zapněte si kontrolu pošty ve svém poštovním programu, v tomto směru doporučujeme program Mozilla Thunderbird který je zdarma, viz výše.

© Domény s.r.o., ABzone s.r.o.
Kopírování obsahu tohoto webu není dovoleno.